loader

Kliniğimizde sağlık sigortası olan hastalarımıza %20 indirim uygulanmaktadır. Bununla birlikte toplam tedavi ücreti tedavi süresince taksitlendirilerek ödeme kolaylığı sağlanmaktadır. Örneğin 3000 tl tutarında 20 aylık bir ortodontik tedaviye başlama kararı aldınız. Peşinatsız aylık 150 tl gibi bir ücretle tedavinize başlayabilirsiniz.

  Ortodonti fiyatları son zamanlarda SGK tarafından karşılaşıyor mu konuları gündeme geliyor. Bu yazımızda sağlık bakanlığının ortodonti fiyatlarında uyguladığı politikadan bahsedeceğiz.

  Sağlık bakanlığı 2007 yılına kadar ortodonti tedavisini kendi bünyesinde bulunan kliniklerde olmak kaydıyla yaş sınırlaması olmaksızın karşılıyordu. Ancak 2007 yılında yayınlanan bir yönerge ile, sağlık bakanlığı ortodontik tedavinin estetik bir uygulama olduğunu ve 18 yaş üzeri hastaların tedavi giderini karşılamayacağını duyurdu. 

  Bununla birlikte sağlık bankanlığı bünyesinde bulunan ortodonti uzmanı sayısındaki yetersizlik ve tedavi olan talebin artması sonucu, sağlık bakanlığı tedavi talebini karşılayamaz hale geldi. Ve özel kliniklerde yapılan ortodonti tedavisinin % 20 sini karşılamaya başladı. %20 indirimde Türk Diş hekimleri Birliğinin belirlediği fiyat listesi üzerinden ücretlendirilerek yapılıyor. Bu %20 lik giderin SGK tarafından karşılanabilmesi için gerekli olan şart ise tedaviye sağlık bakanlığına bağlı bir diş hekiminin hastanın ortodontik tedaviye ihtiyacı olduğunu bildirir bir sevkle başlanmış olması.

    Devlet hastahanesi yönetmeliklerinde ise hastahane bünyesinde tedavi edilemeyip özel kliniklere sevkedilen hastaların tedavi giderleri hastahanenin döner sermayesi ile ödeniyor. Tabi ki sevk sonucu döner sermayenin azalması devlet hastahanelerinin yöneticilerinin işine gelmiyor ve doktorlara sevk yapmamaları için baskı yapıyorlar. Bu yüzden vatandaşın ortodonti tedavisi için özel kliniklere sevk alması hakkı olduğu halde pek de kolay olmuyor.

  Kliniğimizde ise sağlık sigortası olan hastalarımıza ortodonti fiyatları diş hekimliği birliğinin belirlediği fiyat listesi üzerinden direk %20 indirim uygulanarak belirleniyor. Böylece hastamız hem indiriminden faydalanıyor, hemde sevk alma, alınan sevki teslim etme, evrak hazırlama gibi süreçleri yaşamaktan kurtuluyor. Daha öncede söylediğimiz gibi hastamızın bu haktan yararlanabilmesi içinde 18 yaşından küçük olması gerekiyor.


Share:


Yorum Bırakın
3 Yorum

Etiketler: ORTODONTI FIYATLARI DIS TELI FIYATLARI DIS TELI TEDAVISI ORTODONTI TEDAVISI DIS TELI
...

Yusuf can · 27 Ara 2018

Diş eti çekilmem tedavi için ücretleri ne kadar acaba

64x64

Alpdent Dental Group ·

Kliniğimizde diş teli tedavisi ve implant tedavisi haricinde bir tedavi uygulanmıyor maalesef. Bu tarz tedavileri için hastalarımızı anlaşmalı olduğumuz kliniklere yönlendiriyoruz.

...

ilyas akkuş · 18 Eki, 2017

Diş teli taktırmak istiyorum istanbuldan yazıyorum istanbul avrupa anadolau farketmez iyi ve uygun fiyatla yapılması olsun yeter önerdiğiniz hastane varmı lütfen acill özelden yaptırmak istiyorum devletten sıra beklemek istemiyorum 20 yaşındayım

64x64

Alpdent Dental Group · 18 Eki, 2017

Merhaba; Diş teli tedavisi ücretini 18 yaş üstü iseniz sgk karşılamıyor. Devlet hastahanesinde dahi yaptırsanız özel hasta statüsünde yaptırıyorsunuz ve kurumunuz tedavi giderlerini karşılamıyor. Yani tedavinizi devlet hastahanesinde yaptırmanızın mantığı kalmıyor. Bu sebeple özel kliniklerde yaptırmanız daha doğru olabilir. Kliniğimizde diş teli tedavisi uygulanıyor, dilerseniz tedavi detaylarını öğrenmek için 02122304748 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

...

deniz · 19 Tem, 2017

merhabalar, 22 yaşındayım maxillamda toplam 11 diş var 2 dişim doğuştan çıkmamış diğer dişimde düştü. aralardaki boşluklar diş teli ile kapatılabilir mi ve ortalama fiyat ne olur ?

64x64

Alpdent Dental Group · 19 Tem, 2017

Eksik dişlerin %80 i diş teli tedavisi ile kapatılabilir. Tedavi süresi 18 aya kadar uzayabilir. Sadece maxilla ya diş teli takılırsa fiyatı 3500 tl civarı olacaktır.

9