Diş Teli Fiyatları ve Hesaplama Aracı
loader
Bu hesaplamalarda Türk Diş Hekimleri Birliği nin belirlediği fiyatlar baz alınmıştır.Tahmini fiyat aralığı verilmiştir.Net Fiyat için lütfen Ücretsiz Muayene Randevusu alınız.
3000 - 4000tl

 

Devlet Dİş teli tedavisini ödüyor mu ?

Size benzeyen hastalar için tıklayın

Şeffaf plak mı, diş teli mi seçeyim ?

 

Diş teli fiyatları uygulanacak tedaviye göre 2019 yılında 3000TL - 7500TL arasında değişmektedir.
 HIZLI CEVAPLAR

Diş teli fiyatlarını bu hesaplama aracı ile kendiniz hesapladığınızda size çıkan diş teli fiyatını  tedaviniz süresince taksitle ödeyebileceksiniz. 

Aklınızda bir soru daha  olacaktır. Tedavi ne kadar sürecek ? Bu cevabı almak için  yorum kısmına diş yapınızı betimleyip  istediğiniz soruyu sorabilirsiniz. 

Peki dişleriniz istediğiniz gibi düzelecek mi ?  Nasıl güveneceksiniz ? Bu soruların  cevabını da hastalarımızın görüşlerini içeren aşağıdaki videoları izleyip karar verebilirsiniz.

Muayenemiz ücretsizdir. Muayene olmanız tedavi planlamasını sizinle  birlikte yapmamıza olanak sağlar ve net bir fiyat verilir.

 

 

 

 

 

DİŞ TELİ FİYATLARI NASIL HESAPLANIR

Diş teli hesaplama bir çok dişleri çarpık olduğu için diş teli yaptırmayı düşünen hastaların merak ettiği tahmini fiyat bilgisini sağlamayı amaçlamaktadır.  Diş teli fiyatları her sene türk diş hekimleri birliği tarafından belirlenmektedir. Öyle ki bu ortodonti fiyat listesinde  angular diş yapısına  yönelik diş teli tedavileri, braket takılması , düşen braket yapımı, pekiştirme tedavisi, hızlı maxiller genişletme gibi işlemlerin kdv hariç ve kdv dahil fiyat bilgileri verilmektedir. Bu fiyatlar zorunlu fiyat uygulaması değil tavsiye niteliğinde tedavi ücretleridir. Her hekim istediği  diş teli uygulama aparey maliyet fiyatını uygulayabilir. 

 

Diş teli fiyatları son dönemlerde dolardaki artışın yansıması olarak artmıştır. Ancak maliyet esas artış sebebi olarak bilinmelidir.   Herkeste diş problemi farklı olduğu için kişiye özel fiyat bilgisi ancak net olarak muayene olduktan sonra mümkün olmaktadır. Tek çene fiyatları her zaman çift çene fiyatının yarısı olmamaktadır.

 

 

Diş teli hesaplamasında etkili olan faktörler; 

  1. -Braket ve diş teli malzeme özelliği
  2. -Tek çene veya diş çene diş teli yapısı
  3. -Çarpıklık miktarının az ya da fazla olması
  4. -Dişlerin ayrık olması durumunda ayrıklık durumunda dişler arası aralık miktarı
  5. -Gummy smiley , diş etlerinin normalden çok daha fazla görünmesi
  6. -Çenenin ön veya geride olması
  7. -Damak ve çene darlığı gibi yapısal bozuklukları olması 

Malzeme türüne göre , metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri kullanılmaktadır. Diğer diş teli fiyat hesaplamasında tek çene veya çift çeneye diş teli takılması gerekliği de kullanılır. Ucuzdan pahalıya diş malzemelerini  

  • -Metal diş teli
  • -Porselen diş teli (görünmez diş teli)
  • -Şeffaf plak 

Olarak sıralayabiliriz. 

(şeffaf plan nasıl takılır , şu videoyu inceleyebilirsiniz.)

https://www.youtube.com/watch?v=gqetSha3Z5g

Tek diş dahi olsa o diş tüm çenenin düzenini etkileyeceğinden o çeneye en perifer dişlerden başlayarak braket ve diş teli takılmalıdır. Çoğu zaman  aynı çenede olmak kaydı ile tek diş veya daha fazla diş olması diş teli hesaplamasında sonucu etkilememektedir. Çoğunlukla Tek çene diş teli fiyatları 2500-5000 tl aralığında, çift çene diş teli ise 4500-7500tl aralığındadır.    

Diş çarpıklık miktarı çok fazla ise, dişlerin olması gerekenden daha eğik , daha yukarıda olması , fazla veya eksik dişleri olması, standart yerinde çok uzaklaşmış dişler var ise fiyat değişebilmektedir.  Bazen yıllar önce çekilmiş bir diş ya da yirmi yaş dişlerin çıkıp diğer dişlere bası yapması  , fazladan çıkan dişin diğer dişleri sıkıştırması bu sonuçları doğurabilmektedir. 

Ayrıca dişler arası çok ayrık ise diş teli fiyatları tedavi süresinin uzaması ve işlem sayısının artması nedeniyle artmaktadır.  Bazı vakalarda ayrıklık miktarı mevcut dişler ile fiziksel olarak kapatılamayacak gibi ise , diş teli tedavisinde bir dişlik boşluk bırakılır ve ortodontik tedavi bittikten sonra o boş yere implant ile diş eklenebilir. Diş teli hesaplamasında implant fiyatı ve uygulaması dahil edilmemektedir. İmplant hesaplaması için şu linke tıklayınız.

https://www.alpdent.net/ımplant--fiyat-hesaplama

Çenenin önde geride olması  dislokasyon miktarına bağlı olarak aslında çene cerrahisi endikasyonudur. Ancak hafif vakalarda diş teli ile çok büyük oranda düzeltilebilmektedir. 

Daha ağır vakalarda cerrahi tedavi olmak istemeyen hastalar ortodontik tedaviyi tercih edebilirler. Ancak sonuç %100 düzgün çene yapısını sağlamaz, ancak bir miktar düzelme hastayı tatmin edebilir ya da çene cerrahisi öncesi, ilk tedavi olarak diş teli tedavisini düşünebilir. Çene problemleri 24 aya kadar süren diş teli tedavisini gerektirir. Yapılan işlem sayısı ve malzeme değişimi daha fazla gerektiğinden maliyet ve efor artışı paralel olarak diş teli fiyat artışını sağlar. Diş teli hesaplamasında tahmin edilmesi zor olan veriler ancak muayene sonucu fiyat olarak belirlenebilir. 

 

Çene, damak darlığı gibi sorunlarda ilk planda uygulanması gereken tedavi çene cerrahisi olmalıdır. Yine de bir miktar düzelme olması için diş teli uygulanabilir. 

Tek çene veya çift çene tedavilerini her ne kadar hasta belirlemeyi tercih etse dahi, optimal çiğneme sağlanması, estetik gülümseme tasarlanması, üst çenenin bir miktar önde olması gerekliliği , gummy smile diş yapısının düzeltilmesi gibi faktörler daha teknik konular olduğu için ortodonti uzmanı -hasta planlamasıyla en güzel sonuca ulaşmalıdır. 

Görüldüğü üzere diş teli hesaplamasını bir çok faktör belirlemektedir. Unutulmaması gereken diğer bir nokta ise bu işi yapacak ehil uzmanların seçilmesidir. Öncesi -sonrası resimleri inceleyip, ortodonti uzmanının planlaması değerlendirip daha doğru kararlar verebilirsiniz. 

TÜRK DİŞ HEKİMLERİ BİRLİĞİ ORTODONTİ FİYAT LİSTESİ

ORTODONTİ İŞLEMİ

2019

KDV HARİÇ

TL

2019 

KDV DAHİL(%8)

TL

Ortodontik fotoğraf 46.30 50
ortodontik fotoğraf tetkiki 46.30 50
Angle sınıf 1 ortodontik tedavisi 1569 1695
Angle sınıf 2 ortodontik tedavisi 1875 2025
Angle sınıf 3 ortodontik tedavisi 2513 2715
Sabit kapanış yükseltici tatbiki 106 115
Açık kapanış ortodontik tedavisi 2513 2715
pekiştirme tedavisi 560 605
pekiştirme aygıtı(hawley vs) 546 590
Sabit pekiştirme  aygıtı(lingual retainer) 560 605
Tek çene için aparey yapımı(vida hariç) 560 605
Çift çene için aparey yapımı(frankey-akt vs) 1013 1095
Kayıp apareyin yeniden yapımı(tek çene) 486 525
Braket tatbiki(tek diş ) 143 155
Düşen braket tatbiki(tek çene) 134 145
Düz ark teli tatbiki(tek çene niti teli) 222 240
Bant ve  braket çıkarılması 60 65
Hızlı maxiller genişletme apareyi 791

 

855

 

Share:


Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.20 Yorum

...

Hll · 21 Mar 2019

Merhaba 22 yaşındayım üst dişlerimde sağ da ve sol da aralıklar var diş teli ücreti nekadar olur

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba benzer vakalar genellikle tek çene diş teli tedavisi ile düzeltilebiliyor. Tahmini 3.000 tl civarında tedavi ücreti oluyor. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Künefe · 19 Mar 2019

Merhaba ben 12 yaşındayım üstteki iki disim M şeklinde alttaki dişlerim düzgün . Galiba damaklık ve üstlere Tel takılacak bunun ücreti ne aralıktadır acaba ?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba damaklık genellikle çene darlığı vakalarında kullanılır. Szin dişleriniz yüksek ihtimalle sadece diş teli ile düzelecektir. Kliniğimizde tek çene diş teli fiyatları 2.500-3.500 tl arasında değişiyor. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Superisi · 18 Mar 2019

Merhaba.Ben 16 yaşındayım üst dişlerimde çarpıklık yok ama aralıklı.Tedavisi ne kadar sürer ve ücreti ne kadar olur.

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar, diş teli tedaviniz 15 ay kadar sürer. Diş teli fiyatı 3500-4000tl civarıdır. 15 taksitle ödersiniz . Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Lahmacun · 17 Mar 2019

Merhabalar, 15 yaşındayım üstteki ön 2 dişimden birisi diğerinin önünde onu düzeltmek ne kadar ücretlidir ve ne kadar sürer. Ayriyetten taksitle yaparsak önden peşin bir fiyat ödeniyor mu. Birde istanbulda ki hastaneleriniz tam olarak nerelerde bulunuyor.

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba tek çene diş teli fiyatlarımız 2.500-3.500 tl aralığında ücretlendiriliyor. Tahmini tedavi süresi ise 6-10 ay civarında sürüyor. Önden peşinat ödemesi alınmadan tedavi ücreti tedavi süresince eşit taksitlendirme yapılıyor. Kliniğimiz İstanbul/şişli'de . Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Mehdiye koluman · 16 Mar 2019

Bugun ozel bir poliklinikte muayene oldum. Dislerim caprasik alt ve ust ceneye metal tel takilacak dendi. Ancak fiyat 10.000 tl dendi. Bu fiyat normal mi? Degilse izmirde onerebileceginiz bir ortodontist var mi? Ayrica dis tartari temizleme ucreti ne kadardir? Tesekkurler.

64x64

Alpdent Dental Group ·

Alt ve üst çene diş teli fiyatı 5500-6500 tl civarıdır. Taksitle ödeme yapabilirsiniz. İzmir de şubemiz yoktur. Kefil olacabileceğimiz klinik bulunmuyor. Dİş teli ve implant dışında başka tedavi uygulamıyoruz.

...

Siyah · 14 Mar 2019

Merhaba 20yaşındayım.Üst çenemde sol tarafta yukarıda bir dişim var onun dışında dişlerimde aşırı yamukluk yok tek çene tel takılsa altada takılmalı mı? fiyatı ne kadar acaba?

64x64

Alpdent Dental Group ·

kapanma sorunu yok ise ve isterseniz üst çeneye diş teli takılabilir. 3500-4000tl civarı diş teli fiyatı tutar. 13-14 ay tedaviniz sürer. 14 taksitle ödersiniz. Net değerlendirme ve diş teli fiyatı için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0212 219 09 08) alınız.

...

Deniz · 13 Mar 2019

İyi akşamlar 16 yaşındayım üst dislerimin bir tanesi üstten geliyor onun assa inmesi gerekiyor fiyat ne kadar olur?

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , tedaviniz 13-14 ay sürer. Diş teli fiyatı ise 3500tl civarıdır. 14 ayda ödersiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Kevser · 13 Mar 2019

15 yaşındayım. Ön iki dişim yamuk ve sadece köpek dişimin bi tanesi üstte. Alt çenemde hiç bir sıkıntı yok. Ne kadar tutar tahminen ve kaç ay acaba

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , diş teli tedaviniz 14-15 ay kadar sürer. Diş teli fiyatı 3500tl civarıdır. 15 eşit taksitle ödeme yaparsınız. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Kamil yıldız · 12 Mar 2019

Merhaba benim üst çenemde lateral kesici iki dişim geride bir fiyat bilgisi alabilirmiyim ve taksit seçenekleriniz nedir

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , diş teli tedaviniz 14-15 ay sürer. Dİş teli fiyatı ise 3500-4000tl civarıdır. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

kader · 11 Mar 2019

Merhaba 19 yaşındayım üst ön dişlerim de araliklar var fiyati ne kadar tutar acaba?

64x64

Alpdent Dental Group ·

merhabalar , tedaviniz 15-16 ay sürer. Diş teli fiyatı ayrık diş için 4000tl civarıdır. 16 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Diğer Yorumlar
115