Diş teli fiyatları ve diş teli tedavisi
Size özel fiyat alın, tedavi süresini öğrenin , Soru sorun, önceki cevapları okuyun.

 Diş teli tedavisi özellikle son zamanlarda çapraşık dişlerin tedavisi amacıyla estetik diş hekimliğinde kullanılan önemli bir tedavi yöntemi haline geldi. Bunda yaklaşık 10 yıl önce hem ortodontistlerin sayısındaki yetersizlik hemde toplumdaki bilinçsizlik sebebiyle diş teli tedavisi kolay ulaşılabilir bir tedavi değildi. Eskiden diş telinin kötü görüntüsünden insanlar çekinirdi. Diş teli tedavisi gören insanlar gülerken ağzını kapatırlardı. Şimdi ise özellikle okul çağındaki hastalar için diş teli tedavisi bir trend haline geldi. Özellikle metal diş tellerinin üzerine takılan renkli lastikleri her kontrollerinde değiştirilmesini isteyerek geçler diş tellerinin dahada belirgin olmasını istiyor. Ve adeta orta okul öğrencileri diş tellerinin renkleri konusunda birbirleriyle adeta yarışıyor.

 

Diş teli tedavisinin önceden kolay ulaşılır olmamasına karşın şimdi ise hem ortodontist sayısındaki artma hemde toplumdaki bilinçlenme sebebiyle kolay ulaşılabilir olması diş teli fiyatlarını da olumlu yönde etkiledi. Eskiden diş teli fiyatları 4000 tl gibi fiyatlardan başlıyorken günümüzde insanlar 1500 tl'ye bile diş teli tedavisi yaptırabiliyor.
  Diş teli tedavisi zahmetli ve uzun süren bir tedavi olmasına karşın tedavinin sonundaki mükemmel estetik bütün zahmetini ve zorluğunu unutturuyor kliniğimizde diş teli tedavisi gören hastalarımız tedavi sırasında uzun süremesinden dolayı bıkkınlık duyduklarını belirtselerde tedavi sonundaki estetiği gördüklerinde "İyi diş teli taktırmışım" diyorlar.
  Özellikle son zamanlarda diş teli tedavisi gören hastaların sayısındaki artış sebebiyle tellerin kötü görünümünün oluşturduğu toplum baskısının azalmasıyla ve tedavinin sonucunun gerçekten etkileyici olması sebebiyle ve diş teli fiyatlarının daha makul olması sebebiyle diş teli tedavisine talep çok büyük oranlarda artış gösterdi.
  Diş teli tedavisine alternatif olarak kullanılan diğer estetik diş hekimliği uygulamaları estetik problemi çok daha kısa sürede çözümlüyorken maliyetinin çok daha yüksek olması ve diş üzerinde bir takım değişiklikler yapması sebebiyle diş teline hiç bir zaman tam br alternatif olamaz. Çünkü diğer uygulamalarda ya diş üzerine bonding gibi eklentiler uygulanır. Yada traşlanarak küçültülür ve kaplanır. Yani sonuç doğal değildir. Diş teli tedavisinde ise tedavi sonrasında dişlerde tedavi öncesine kıyasla hiçbir fark yoktur. Diş teli tedavisini diğer tedavilerden ayıran en büyük fark ve tercih edilme sebebi de budur.

Share:


Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.12