Şeffaf plak mı ? diş teli mi?
Size özel fiyat alın, tedavi süresini öğrenin , Soru sorun, önceki cevapları okuyun.

Şeffaf plak mı ? Diş telini mi tercih etmeliyim ? Şeffaf plak etkili mi ?

Dişlerinizde bozukluk olan hastaların çoğunluğu, diş telinin ortaya koyduğu görüntüden rahatsızdır. Görünmez olmasını isterler.  Bunun için 2 seçenek vardır.

Şeffaf plak veya görünmez diş teli (porselen diş teli )

Diğer bir rahatsızlık ise diş telinin,ağrılı olması ve  yemek yeme konforunu azaltacak olması endişesidir.

Şeffaf plağın görünmesinin zor olması , hem ağrı hem de yemek yeme zorluğu endişelerinin gitmesi nedeniyle en fazla tercih edilen tedavi şekline geldiği ortadadır.  Ancak bu kadar konforlu ve görünmeyen, takılıp çıkarılabilen bir tedavinin çok yaygın olmaması tesadüfi değildir.

  • Etkinliği kısıtlıdır. Diş çene gelişimini tam olarak tamamlamamış çocuklarda etkili olabilir.  Hafif çapraşıklığı olan hastalarda etkili olabilir. 
  • Akademik çalışmalarda ( https://ir.library.louisville.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=2059&context=etd) konfor ve ağrıda şeffaf plağın avantajlı  ama etkinlik noktasında (bite improve) daha geride olduğu görünmektedir. 
  •  Tecürebelerimiz doğrultusunda şeffaf plak tedavisi başladığımız hastaların yarıdan fazlası diş teli tedavisine dönmek zorunda kalmıştır. 
  • Hasta uyumu dişlere yapışık olan diş telindeki gibi değildir. Plaklar çıkarılmakta, yeniden takılması unutulmakta ve bu da tedavi başarısını düsürmektedir. 
  • Pahalı bir tedavidir. ucudan pahalıya sıralamada  metal diş teli <  porselen diş teli <  şeffaf plak 

Hesaplama yaparak karşılaştırmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız..

Fiyatları Karşılaştırmak için tıklayın

 

 

Bazı faktörlere değinirsek olay daha netleşecektir. 

  1. Diş teli ağrılı bir süreç değildir. Sadece 15-20 gün dişlerdeki  değişime, gerilme traksiyon gibi vektörel kuvvetler alışma süreci olacaktır. Ağrı kesici ile büyük oranda az olan sıkıntı tamamen yok edilebilir. 
  2. Yemek yeme esnasında dişlerin kapanmasının en iyi seviyeye ulaşması amaçlanır. Bunun için bir süre dişlerin basınç noktaları değişmelidir.  Ancak aylar içinde yemek yemek size farklı gelmeyecektir. 
  3. Dişlerinizin çarpıklığı az değilse Porselen diş teli etkinllik ve görünmez olmas nedeniyle tercih nedeni olabilir. 

 

 

 Şeffaf Diş Teli ​​​​​​​

            Ortodontik problemlerin teşhisi için uzman hekim tarafından muayene yapılmalı. Her usta için uyumlu değildir. Ağız hijyenine özen gösterilmeli. Şeffaf diş teli görünmez diş teli olarak bilinir. Diş teli tedavisi ağız yapısına göre 12ay veya 18 ay sürebilir.

 

            Dişlerde az görülür ve konforludur. Estetik çözüm sağlamış olur. Şeffaf olduğu için dişlerde pek belli olmaz. Plastik olduğu için malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Renk çeşitleri bulunmuyor.

 Şeffaf diş teli fiyatı tek çene için  4.000 TL ile 6.000 TL arasında değişiyor. Fiyatların belirlenmesinde tedavi süresi etki yapabilir.

 

 Şeffaf Plak

 

            Diş teline alternatif olarak şeffaf plaktakılabilir. Plak ve diş telinin şeffaf olması nedeniyle fark edilmez. Takılırken herhangi bir acı yaşanmaz. Tek elle kolaylıkla çıkarılabilir. Dişlerinizin sahip olduğu yapıya göre hafif vakalarda  9 veya 15 ay içinde tedavi süreci olumlu düzelme sağlar 

 Şeffaf plak tedavisinin fiyatı tek çene için 5.000 TL ile 9.000 TL arasında değişir. Uygulanacak tedavi süresine göre fiyat değişiklik gösterebilir.

 

Ne olursa olsun Zaman ve para kaybı yaşamamak için diş teli seçiminizi kendiniz yapmayın , tercihinizi yapın ve ikincil kazancı olmayan bir ortodontistle görüşün. Ortak kararınız daha verimli olacaktır . 


Share:


Yorum Bırakın

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.5 Yorum

Etiketler: şeffaf plak şeffaf plak fiyatı diş teli görünmez diş teli diş teli fiyatları diş teli hesaplama şeffaf plak hesaplama
...

Bahar yılmaz · 16 Nis 2019

Merhaba..benim doğuştan eksik iki dişim var ve yakın zamanda çekilecek disimle birlikte 3 implanta ihtiyacım var..dişim hafif çapraşık tel tedavisiyle birlikte ne kadara mâl olur..

64x64

Alpdent Dental Group ·

Bir süre devam edecek yeni yaptığımız bir indirimle İthal bilinen alman malı Bego marka implant 2200tl , İmplance marka yerli implantı ise 1200tl ye yapıyoruz. Her ikiside kendi kategorisinde en iyi implantlardandır. Ödeme 2 taksitle olabilir. Tek çenede çapraşıklık var ise 3000-3500tl civarı tutar 10-12 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

...

Derya Alabay · 16 Nis 2019

Merhaba üst ıkı dişim biraz önde yanlarındaki tek dişlerim ise baya arkada üst çene deki diğer dişlerimde biraz egri gibiler sefa veya tel her ikisi de fiyat ne kadar olur

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhabalar , tek çene şeffaf diş teli fiyatı 4000-4500tl, metal diş teli fiyatı ise 3000-3500tl olabilir: Tedavi süreniz 10-12 ay kadardır. 12 taksitle ödersiniz. Net fiyat ve tedavi seçeneklerine sizlerle birlikte karar vermek için için lütfen ücretsiz muayene randevusu (0532 582 40 50 -0 212 219 09 08) alınız.

...

Ibrahim Ozdemir · 10 Nis 2019

Benim sadece on dislerimin saginda bir disim yamuk.Onun icin ozel bir tedavi varmi yoksa dis teli tedavisi mi uygulaniyor ?

64x64

Alpdent Dental Group ·

Yamuk dişinizin olduğu çenenize diş teli taktırmalısınız.

...

Alice · 24 Mar 2019

Hamilelik durumunda, diş telo takılabiliyor mu? Hamilelik boyunca ya da doğumdan sonraki aylarda herhangi bir sakıncası var mı? Teşekkürler

64x64

Alpdent Dental Group ·

Merhaba diş teli tedavisi ilaç kullanılan yani medikal bir tedavi değil kozmetik bir tedavidir. Bu sebeple hamilelik döneminde de emzirme döneminde de güven le uygulanabilir. Kliniğimizde bu güne kadar 10 barca hamile hastamıza diş teli tedavisi başarıyla uygulanmıştır.

...

Kemal Çamoğlu · 07 Oca 2019

Tedavisine şeffaf plakla başlayıp istediği sonucu alamayıp telle devam eden biri olarak kesinlikte teli tavsiye ederim. Her ikisinin sonucunu da kendimde görüp karşılaştırma imkanım oldu bu süreçte. Estetik açıdan tel görüntüsünü sevmediğim için ısrarla şeffaf plakla tedaviye başlamak istedim. 10. ayın sonunda istenilen sonucu alamayınca gönülsüzce tel tedavisini kabul ettim. 2 ay gibi kısa bir sürede müthiş bir aşama kaydedip çok iyi bir sonuç alındı. Kullanım etkinliği açısından da tel taktırmak , şeffaf plaklara göre daha rahat.

64x64

Alpdent Dental Group ·

Teşekkür ederiz, tecrübeniz ile konuya ışık tuttunuz. Bizde aynı olumsuz sonuçlardan dolayı zaman ve maliyet kaybına karşı yanlış yönlendirmeleri önlemek düşüncesindeyiz.

Daha Fazla Yorum İçin Tıklayınız.
137